Aspirace a dovednosti

23. srpna 2007 v 8:17 | Dendulda
Aspirace
Aspirace je ve druhém díle sims úplná novinka. S aspirací souvisí také přání a obavy. Pokud splníte simíkovi nějaké přání, tak dostane aspirační body, které mu zajistí dobrou náladu a navíc si může koupit aspirační předměty. Tyto předměty mají "kouzelné" vlastnosti. Třeba je tam rostlina, ze které můžete trhat peníze. Potom je tam Chytré mléko pro batolata - dovednosti přibývají několikanásobnou rychlostí. Ale naopak, pokud se splní simíkovy obavy, body i nálada budou klesat.Pokud budete simíkovi plnit přání, tak se může stát, že bude mít platinovou náladu. V takovém případě mu nebude vadit žádná z jeho klesajících potřeb a může se třeba učit, i kdyby měl všechny ukazatele potřeb červené.Simíkovy přání i obavy jsou odvozeny podle simíkovy aspirace. Aspirace je jakýsi životní směr, životní cíl. Třeba simík s aspirací po vědomostech, bude chtít stále získávat nějakou dovednost. Aspirací je celkem 5. Po bohatství, vědomostech, rodině, romanci a popularitě.

Pozn.: Aspiraci vybíráte až od teenagera, simové, kteří jsou mladší než teenager si přejí vyrůst.

Pozn.: Přání se většinou mění, jakmile se simík vzbudí. Pokud mu chcete jedno přání nebo obavu ponechat, klikněte na ně prav. tlačítkem myši a tím ho zamknete (na ikonce přání by se měl zobrazit malý zámeček).Aspirace po bohatství:

Takovýto simík nebude mít nikdy dost peněz. Mezi jeho přání bude určitě patřit: Vzít si bohatého simíka, mít nadprůměrné výsledky, velké prémie nebo dosáhnout vrcholu kariéry (např. obchodník.)Aspirace po vědomostech:

Tento simík má zase rád dobrodružství. Bude si přát vidět ducha, být zachráněn před smrtí nebo být unesen mimozemšťany. Mladý simík si zase bude přát mít samé jedničky na vysvědčení.Aspirace po rodině:

Jak z názvu vyplývá, tento simík hned v dospělosti bude chtít svatbu, poté několik dětí a když bude senior, tak bude chtít spoustu vnoučat.Aspirace po romanci:

Tento simík se pro rodinný život vůbec nehodí. Bude to takový sukničkář, který může mít přání randit s více simíky najednou, nebo milovat se s 5 různými simíky.Aspirace po popularitě:

Simík bude potřebovat pořádat skvělé večírky, mít nejlepší přátele, prodat mistrovské dílo nebo zvítězit v bitce. Pokud mu to nesplníte, bude velice smutný.Dovednosti
Na ovládacím panelu je ikonka sedícího sima za stolem. Zde se dozvíte všechno o simově práci (pokud nějakou má) a o jeho dovednostech. Simovy dovednosti určují jeho šikovnost a mohou mu pomoci při povýšení. Pokud má například mnoho bodíků kreativity, tak bude dobrý malíř atd. Sim může dovednosti získávat učením nebo praktickými zkušenostmi a ty se mu znázorní pomocí bodů. Maximální počet bodů je 10. Poté se už sim může učit jak chce a není mu to nic platné. Pokud sim bude studovat, objeví se mu nad hlavou baňka a až bude plná, tak sim získá bod. Čím více bodů simík bude mít, tím těžší bude získat další.Sim se může zdokonalovat v potřebách:

Vaření

Pokaždé, když sim získá další bod, může vařit nová jídla. Také se zmenší riziko požárů ve vaší kuchyni. Pokud sim bude mít více bodů, tak uvaří sytější jídlo, než když nebude mít body žádné.

Sim se může učit buď rovnou vařením (dovednost přibývá pomaleji) nebo učením z knihovny.Technika

Tyto dovednosti se simíkovi hodí, pokud se něco rozbije. Poté je zde menší pravděpodobnost, že váš simík bude zasažen elektrickým proudem. V každém případě můžete zavolat opraváře, který vám za drobný poplatek rozbité věci opraví.

Techniku sim získá opravováním věcí nebo opět studováním z knihovny.Charisma

Zvyšování simíkova charisma lze přes zrcadlo. Simík může trénovat romantiku nebo rétoriku. Tyto dovednosti uplatní snad jen v kariéře.Fyzička

Pokud simík moc dlouho lenivěl a válel se na posteli, může se stát, že začne tloustnout. Potom z toho může mít i obavy. Vy mu můžete přikázat cvičení na stroji, nebo plavání v bazénu. Ze všech dovedností se právě tato získává nejhůř, neboť simíkovi velice rychle dojde energie.Logika

Kdo by nechtěl chytrého simíka? Stačí jenom hrát šachy.Kreativita

Pokud bude mít simík bodíky právě této dovednosti, může se živit jako umělec. Body získá kreslením obrazů (obrazy lze prodat za peníze) nebo hraním na hudební nástroje. Narozdíl od fyzičky tyto body přibývají nejsnáze, neboť většina simíků se hraním na piáno, nebo malováním baví, takže ani nepostřehnete, kde se tam vzaly všechny ty body.Uklízení

Pokud chcete, aby váš simík rychleji uklízel, tak musí studovat právě uklízení. Buď v knížkách, anebo rovnou praxí (uklízení kaluží, umývání nábytku atd.)

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama