Ovladací panel

23. srpna 2007 v 8:14 | Dendulda
Ovládací panel
V této sekci podrobně rozebereme hlavní panel nástrojů. Je tam spousty tlačítek navíc ;-)
Základní ovládací panel
Na tomto základním panelu jsou vidět členové rodiny, dále herní hrací panel F1, panel na vybavení nábytkem F2, panel na stavění F3, rodinné album F4 a nastavení hry + uložení a ukončení hry F5. Také nesmí chybět ovládání kamery (ty šipky pro otáčení + pro přiblížení - pro oddálení) a vaše konto. Samozřejmě jsou vaše penízky v simleonech
Tato ikonka vám ukazuje v jakém stádiu se právě nachází vaše zdi. Přesně takhle ikonka ukazuje stěny dole tak, že nejsou vidět. Jdou samozřejmě i jiná například: stěny, co uhýbají před myší, pěvné stěny, střecha atd.
Zde nastavujete ve kterém poschodí se chcete ocitnout. Máte na výběr z 5 pater a sklepa.
Tato kamera slouží k nahrávání domácích klipů. Jinak ji lze spustit klávesou V. Jak bude váš film vypadat záleží na výkonu vašeho PC a nastavení hry.
Toto zase slouží na rodinné fotografie, které se ukládají do rodinného alba (F4). Jinak pokud chcete vyfotit sima stačí stisknout pouze klávesu C.


Herní panel - F1
Na tomto "panelu" je vidět obličej simíka, kterého máte zrovna kliknutého, jeho stáří a kolik zbývá dnu do další fáze (této simce zbývá 11dní a bude dospělá), den a čas, rychlost hry.
Panel obav a přání jsem vynechala, protože předpokládám že to bude každému jasné. Po dlouhém kliknutí na příslušnou obavu (přání) se mu zobrazí podrobný popis k jeho splnění.
Zde jsou jeho potřeby. Stačí je plnit (po klinutí na určitou potřebu se objeví rada). Dále jsou úplně vpravo ikonky na prohlídnutí kamarádů a jak je vážný jejich vztah, simíkova práce + jaké má bodíky dovedností, jeho vlastnosti, znamení, vzpomínky, záliby a ocenění. Tuto sekci jsem nějak neprozkoumávala, ale když budete plnit simíkova přání budete dostávat speciální předměty, které se normálně nedají koupit. Jsou tam i ocenění za pracovní výkony. Ke každému zaměstnání je nějaký přístroj, který vám pomáhá v daném zaměstnání "perlit". Můžete si je ovšem obstarat ž po několika povýšení.
Panel s nábytkem - F2
V tomto panelu si pěkně vybavíte svůj domeček. Buď si necháte dělení podle druhu nábytku (stoly, židle, světla ...) A nebo si dáte dělení podle pokojů. Dále u některých výrobků můžete měnit barvu a to tak, že dlouho podržíte daný předmět a v nabídce se vám zobrazí výběr barev. Nejde to u všech předmětů.
Panel na stavění - F3
A již můžete svůj vlastní dům i postavit. Můžete udělat i základy (vhodné pro stavbu sklepa) nebo terasu, dokonce můžete k plotu umístit i branku.
Rodinné album - F4
Tady uvidíte vaše vyfocené fotky.
Ovládání - F5
Zde se dá ukončit hra, nebo pouze uložit. Pokud máte výkonný PC můžete si zde nastavit náročnější grafiku.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama